ניהול השקעות – מה זה אומר?

רוב האנשים מעוניינים להרוויח כסף. מטרה זו נובעת מכך שבעולמנו אדם חייב כסף על מנת להבטיח לעצמו רמת חיים באיכות בה הוא מעוניין. מסיבה זו אנשים רבים מחליטים להשקיע את הכסף הנזיל שלהם בשוק ההון. המטרה של אנשים אלו היא להגדיל את ערכו של הכסף או לשמור על ערכו לאורך זמן.

סולידי או נטילת סיכונים

יש אנשים שבוחרים להשקיע את כספם במסלול השקעות סולידי לטווח ארוך ואילו אחרים מחליטים לקחת סיכון ולהשקיע במניות של חברה זו או אחרת על מנת להגדיל את הונם באופן ניכר. בחירת סוג ההשקעה בה מעוניינים תמיד תתבסס על אופיו של המשקיע, מטרתו וסכום ההשקעה אותו הוא מייעד למטרה זו. כיוון שמניות נוטות לתנודתיות רבה וכיוון שהשקעות סולידיות יש לדעת כיצד להשקיע בתבונה, רוב האנשים פונים למומחים בתחום ניהול השקעות וזאת על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר להשקעה שלהם.

מנהלי תיקי השקעות

מנהלי תיקי השקעות הם אנשים בעלי ניסיון וידע רב בתחום שוק ההון. רוב רובם של מנהלי ההשקעות הם בעלי רקע כלכלי נרחב שכולל את הכרת המושגים הכלכליים הקיימים, יכולת קריאת דו"חות של מאזני חברות וקבלת אותן החלטות מתאימות באשר לסוג ההשקעה הרצוי לכל לקוח. מנהלי תיקים בדרך כלל נתמכים על ידי אנליסטים וכלכלנים שיודעים לנתח ביצועים ותוצאות של חברות שונות ובהתאם יכולים להמליץ להם על אותם אפיקי השקעה המתאימים ללקוחותיהם.באם מנהל התיק הינו כלכליסט בעל ניסיון בתחום הוא יכול לבצע עבודה זו בעצמו.

מנהל תיק השקעות תמיד יעבוד אל מול הלקוח. הוא ינהל את תיק ההשקעות של הלקוח בהתאמה מלאה לדרישותיו ובהתאמה מלאה למטרתו של הלקוח. מנהל השקעות תמיד יאפשר ללקוחותיו להחליט מה יהיו אותם האחוזים אותם הוא ישקיע בהשקעות סולידות  ואיזה אחוזים יהיו מושקעים במניות. מנהל התיק תמיד יקפיד על מרווח בטחון מפני הפסדים וזאת על מנת לשמור על ההשקעה של לקוחותיו. הוא תמיד יפעל בתיק תחת אישורו וייפוי כוחו של הלקוח שלו והלקוח תמיד יקבל עדכון שוטף על הפעילות של התיק שלו.

לסיכום, ניהול השקעות על ידי מנהלי תיקים מומחים תמיד יותאם למצב השוק המשתנה לדרישותיו של הלקוח. המטרה של מנהל התיק תמיד תהיה להעלות את ערך הכסף המושקע של הלקוח. כמו בכל תחום בחיים ניהול חכם של השקעות הוא זה שיוביל את האדם להצלחה בה הוא מעוניין.

Comments are closed.